885 pregleda 0 komentar(a)
Duel Ronalda i Škrinjara, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.04.2019. 23:00h

Juventus je prošle sedmice proslavio Skudeto, ali mu to nije smetalo da dođe motivisan u Milano i nadigrava se sa Interom u popularnom Derbiju Italije.

Takva igra je na kraju donijela podjelu bodova - bilo je 1:1 uz golove Rađe Naingolana u prvom i Kristijana Ronalda u drugom poluvremenu.

Belgijanac je pogodio u 7. minutu maestralnim volej udarcem sa 30 metara, mada je bolje mogao da reaguje i golman Juvea Vojćeh Šćešnji.

Inter je nakon vođstva imao tri velika zicera preko Maura Ikardija (dva puta) i efana de Fraja, ali je poljski čuvar mreže sačuvao "staru damu".

I nakon svih tih promašaja je stigla kazna - Ronaldo nije imao milosti u 62. minutu, dao je 600. pogodak u karijeri.

Inter je treći na tabeli sa četiri boda više od četvrtoplasirane Rome, koja je ranije danas rutinski savladala Kaljari - 3:0 pogocima Federika Fasija, Havijera Pastorea i Aleksandra Kolarova.

Rimljani će i prenoćiti na četvrtoj poziciji, s koje bi sjutra veče mogao da ih pomjeri Milan poslije gostovanja Torinu.

Bolonja je pobjedila Empoli (3:1) i praktično osigurala opstanak.