Budućnost od plus 19 do komplikacija: Bel-Hejns i Grin "odbranili" pobjedu u Skoplju

"Plavi" nakon mnogo uzbuđenja bolji od MZT-a

8298 pregleda 7 komentar(a)

Plus 19 u finišu treće četvrtine, 17 razlike na početku posljednjeg perioda - nije bilo dovoljno košarkašima Budućnost Volija da mirno privedu utakmicu kraju u Skoplju.

Kvalitet je, ipak, na kraju presudio, pa su Podgoričani stigli do 10. pobjede u AdmiralBet ABA ligi - savladali su MZT 90:86.

"Plavi" ne osciliraju iz meča u meč, već iz četvrtine u četvrtinu i teško je objasniti šta se timu Vladimira Jovanovića dogodilo pa je protiv posljednje ekipe na tabeli morao da "čupa" već upisan trijumf.

MZT je u posljednjoj dionici napadački dominirao, topio prednost rivala i u dva navrata izjednačio (76:76 i 78:78), ali su potom sve bolja bila rješenja Budućnosti pod košem protivnika.

Tre Bel-Hejns je lako probijao prvu liniju odbrane, Erik Grin pogodio bitnu trojku, na kraju i slobodna bacanja kojom je stavljena tačka na utakmicu.

Bel-Hejns je bio najefikasniji sa 22 poena, Grin je upisao 18, Džej Džej O'Brajen 15, a 14 Alfa Kaba uz 17 skokova...

MZT - BUDUĆNOST VOLI 86:90 (10:20, 22:22, 16:23, 38:25)

Skoplje - Dvorana "Jane Sandanski". Gledalaca: 1.900. Sudije: Saša Pukl (Slovenija), Uroš Obrknežević (Srbija), Stefan Ćalić (Srbija).

MZT: Krstevski 10, BURSAĆ, KEFI 8, Andonovski, Robev, Mitevski, VER 16 (4-4), ABU 19 (5-5), D. STOJANOVSKI 13 (4-4), V. STOJANOVSKI 20 (5-5), Veličkovski.

Budućnost Voli: REJNOLDS 6, BEL-HEJNS 22 (10-7), Šehović, Atić 3 (4-3), KABA 14 (7-6), Lazić 5 (2-2), O'Brajen 15 (4-2), Jagodić Kuridža, Drobnjak, POPOVIĆ, Grin 18 (4-4), Kamenjaš 7 (2-1).