Memfis protiv San Antonija slavio za istoriju

Memfis stigao do prve pobjede u doigravanju od postojanja kluba, Kris Pol srušio šampiona. Rej Alen trojkom donio pobjedu Bostonu protiv Njujorka, a Nju Orleans bolji od Denvera
74 pregleda 0 komentar(a)
Pol - Brajant, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 18.04.2011. 09:19h

Aktuelni šampion Los Anđeles Lejkersi i San Antonio neprijatno su iznenadili svoje navijače na startu plej-ofa. „Jezeržije“ su poražene od Nju Orleansa, a blistao je Kris Pol, koji je dao 33 poena, a imao je 14 asistencija, sedam skokova i četiri ukradene lopte.

Centarska linija Hornetsa dominirala je tokom cijele utakmicom, a upravo se očekivalo da domaćin dominira pod obručima.

Nju Orleans je dobio posljednju četvrtinu sa 12 poena razlike (38:26) nakon što su ekipe ušle u odlučujućih 12 minuta sa minimalnom prednošću gostiju (73:72).

Lejkersi ih nisu mogli pratiti u odlučujućoj fazi kada je stvari u svoje ruke preuzeo fenomenalni Pol.

Kobe Brajant je dao 34 poena uz šut iz igre 26-13 i dodao pet asistencija i četiri skoka, ali je ostao usamljen, pa je i to razlog poraza čete Fila Džeksona.

- Borili smo se cijele sezone da napravimo nešto veliko i mislim da smo to uradili. Regularni dio sezone nije tako atraktivan kao plej-of, koji donosi daleko drugačiju i veću energiju – rekao je Pol, koji je na svojim patikama imao ispisan broj 30 posvećen povrijeđenom Dejvidu Vestu.

Memfis je slavio protiv San Antonija i taj dan ostaće zlatnim slovima upisan u istoriju kluba, jer je to prva pobjeda u plej-ofu.

Domaćin, koji je bio lišen usluga Manu Đinobilija (povreda lakta), se od starta meča mučio sa motivisanim rivalom.

Toni Alen je sa linije slobodnih bacanja odveo goste na 101:98, a San Antonio je imao 10,2 sekunde za posljednji napad.

Lopta je stigla do Ričarda Džefersona koji je promašio otvoreni šut za tri poena, čime je u nepovrat otišla šansa za produžetak.

Zak Rendolf je bio prvi strijelac meča sa 25 poena uz 14 skokova, a fantastičnu utakmicu odigrao je Mark Gasol, jer je pored svog imena upisao 24 koša, a uhvatio je i devet lopti, dok je 15 poena i deset asistencija upisao Majk Konli.

Dramatičnu utakmicu odigrali su Boston i Njujork, a trijumfovao je domaćin trojkom Reja Alena 12 sekundi prije kraja nakon dodavanja Pola Pirsa.

Karmelo Entoni, koji je 21 sekundu prije kraja napravio prekršaj u napadu, nije pogodio šut za pobjedu i Seltiksi su mogli početi sa slavljem.

- Rej je junak zbog šuta, Pol je junak zbog dodavanja. Ovo je bio fantastični primjer da se ne treba junačiti, dovoljno je bilo vjerovati u ono što smo isplanirali – riječi su Doka Riversa, trenera Bostona.

Boston je predvodio Alen sa 24 poena, Pirs je dodao 18, a Kevin Garnet 15 uz 13 skokova i Seltiksi su preokrenuli vođstvo Njujorka od 51:39 na poluvremenu.

Amare Stodemajer bio je prvi igrač Niksa sa 28 poena i 11 skokova, a 15 je dodao Entoni (šut iz igre 18-5).

Na krilima Kevina Duranta (41 poen, devet skokova) i Rasela Vestbruka (31 koš, sedam asistencija, šest skokova), Oklahoma je stigla do pobjede protiv Denvera.

Poenima Danila Galinarija tri minuta prije kraja gosti su poveli 101:100 i do kraja meča više nisu uspjeli da poentiraju iz igre.

Vestbruk je pogodio za 104:101, 22 sekunde prije kraja, a zatim su on i Durant slobodnim bacanjima odlučili pobjednika.

Nagitsi su odlično otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine vodili 33:24, ali je Oklahoma već do poluvremena uhvatila priključak i na odmor otišla sa samo pola koša zaostatka (60:59).

- Kevin i Rasel su odigrali dobro i donijeli nam prednost u ovoj seriji. Kada je bilo najvažnije bili su sjajni, pogodili su važne šuteve i srećni smo zbog trijumfa. Međutim, ovo je tek početak, očekuje nas velika borba, jer je Denver sjajna ekipa – istakao je trener Oklahome Skot Bruks.