O'Brajantova noć za pamćenje, Efes dao 15 poena za poluvrijeme!

Amerikanac blistao u pobjedi Makabija nad Emporio Armanijem (94:92)
884 pregleda 0 komentar(a)
Džoni O'Brajant
Ažurirano: 27.12.2018. 22:12h

Makabi je došao do pete pobjede u Evroligi, jer je u uzbudljivoj završnici savladao Emporio Armani 94:92.

Italijani su imali 19 sekundi za posljednji napad, ali je Džef Bruks promašio trojku iz teške situacije.

Utakmicu života je odigrao centar Ponosa Izraela Džoni O'Brajant, koji je upisao 32 poena (trojke 7-5, za dva 8-5, bacanja 8-7), pet skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte, a iznudio je i 10 faulova za indeks 44!

U poraženom timu su najbolji bili Nemanja Nedović sa 17, te Majk Džejms i Vladimir Micov sa po 16 poena.

U posljednjem meču večeri, Barselona je savladala Efes 80:65.

Nakon prvog poluvremena je turski tim vodio 50:39, ali je u preostalih 20 minuta postigao samo 15 poena!

Pjer Oriola sa 14 i Kris Singlton i Kevin Serafan sa po 13 poena su bila najbolji u timu Svetislava Pešića, dok su kod gostiju dvocifren učinak imali smo Brok Motum (13) i Vasilije Micić (11).