Panatinaikos razbijen u Kataloniji

Cedevita je usred Istanbula šokirala do večeras nepogrješivi Anadolu Efes (81:75)
Nando de Kolo, Foto: Euroleague
Ažurirano: 29.10.2015. 22:19h

Barselona je izgubila od Karšijake, potom se mučila sa Zjelonom Gorom, ali kada je na red došao derbi, tim Ćavija Paskvala je bio više nego spreman - Katalonci su u polupraznoj „Palau blaugrani” razbili Panatinaikos (77:52).

Atinski „zeleni” su jedinu prednost imali na startu (2:0), a pobjednik se već nazirao u 17. minutu, kada je na semaforu stajalo 40:22.

Tim Aleksandra Đorđevića je prišao na 48:41, ali to je samo bio uvod u rafal Barse...

Džastin Dolmen u domaćem i Džejms Gist u poraženom timu su bili najefikasniji sa po 13 poena.

Jedan od svega četiri tima koja su imala maksimalan učinak nakon prva dva kola i dalje je bez greške - CSKA je u Moskvi savladao Brose baskets sa 83:77, a do večeras nepogrješivi Anadolu Efes je usred Istanubula položio oružje pred Cedevitom (81:75).

„Armejce” su do pobjede vodili Nando de Kolo sa 22 poena i sedam asistencija, i Miloš Teodosić sa četiri koša i tri dodavanja manje.

„Pivari” su, s druge strane, vodili tokom čitavog meča protiv Zagrepčana, ali su gosti završnicu odigrali fenomenalno.

Serijom 15:2 su preokrenuli na 74:69, a potom riješili sve dileme u posljednjem minutu.

Miro Bilan sa 20, Džejkob Pulen sa 18 i Luka Babić sa 14 pogodaka su bili najzaslužniji za pobjedu prvaka Hrvatske.

Džon Dibler je sa 15 poena (trojke 8-5) bio najbolji u domaćem timu.

Šansu da upišu treće pobjede će u petak veče imati i Unikaha, koja dočekuje Darušafaku Milka Bjelice, i Lokomotiva Kubanj na gostovanju Zjelonoj Gori.