Francuska srušila Vujin san o finalu

50 pregleda 5 komentar(a)
Rukometaši Francuske, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.01.2017. 21:58h

Najveća svjetska velesila je na korak od šeste titule planetarnog prvaka - rukometaši Francuske su u prvom polufinalu 25. Svjetskog prvenstva savladali Sloveniju sa 31:25 i sada na miru mogu da čekaju rivala u nedjeljnom finalu, Hrvatsku ili Norvešku.

„Eksperti” su dominirali, o čemu najbolje govori činjenica da je tim Veselina Vujovića samo jednom izjednačio, i to na 1:1.

U finišu prvog poluvremena je bilo plus pet (15:10), a sve je bilo gotovo na početku 46. minuta, kada je Nedim Remili pogodio za 25:19.

Remili je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa šest golova, Valentan Port je dao pet, a najbolji je bio golman Vensan Žerar sa 16 odbrana.

Jure Dolenec je bio najefikasniji u poraženom timu sa pet pogodaka.

Pitanje drugog finaliste će sjutra veče (20.45) rješavati Hrvatska i Norveška.