Đoković "pospremio" Nadala u dva seta, sa Berdihom u finalu

Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.04.2015. 15:35h

Novak Đoković igraće četvrto uzastopno finale masters serije - prvi reket svijeta je u polufinalu Mastersa u Monte Karlu "pospremio" Rafaela Nadala sa 6:3, 6:3.

To je bila 20. pobjeda Đokovića u duelima sa Nadalom, koji ima 23 trijumfa protiv srpskog tenisera.

Nadal je bolje počeo meč, poveo je 2:0, ali je Đoković preokrenuo na 3:2, potom na 4:3 napravio novi brejk, odlučujući za prvi set.

Do sedmog gema drugog seta teniseri su bili sigurni na svoj servis, a onda je Đoković napravio brejk i poveo sa 4:3, da bi pobjedu potvrdio novim brejkom u devetom gemu.

U tom gemu srpski teniser je iskoristio drugu meč loptu i tako se poslije sat i 38 minuta plasirao u finale Monte Karla.

Đoković je imao više vinera (23-20), a Nadal manje neiznuđenih grešaka (19-23).

Đoković će u finalu igrati protiv Čeha Tomaša Berdiha, koji je u prvom polufinalu porazio Francuza Gaela Monfisa sa 6:1, 6:4, za 67 minuta igre.

Berdih je četiri puta oduzeo servis Monfisu, koji je napravio jedan brejk.

Berdih će se protiv Đokovića boriti za svoju drugu titulu na turnirima iz Masters serije.

Češki teniser je do sada 20 puta igrao protiv Đokovića i pobijedio samo u dva meča, a posljednjih pet duela dobio je srpski teniser.

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond od 3.288.530 eura.