Druga titula u sezoni: Đoković osvojio Istborn

Srpski teniser je titule došao ubjedljivom igrom, pošto u četiri duela (Pospišil, Jang, Medvedev, Mofis) nije izgubio niti jedan set.
57 pregleda 0 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Twitter
Ažurirano: 01.07.2017. 14:57h

Novak Đoković je napravio lijepu uvertiru za Vimbldon - srpski teniser je osvojio turnir na travi u Istbornu, pošto je u finalu porazio francuskog tenisera Gaela Monfisa sa 6:3, 6:4, nakon sata i 16 minuta igre.

Za bivšeg reketa broj jedan to je druga titula u sezoni, pošto je prethodno na početku godine slavio u Dohi.

Prvi put je trijumfovao u Istbornu, gdje je stigao do 68. ATP titule u karijeri.

Što se meča tiče, Đoković je tri puta oduzeo servis protivniku, dva puta u prvom, jednom u drugom setu, dok Monfis nije iskoristio nijednu od tri brejk-šanse u drugom setu.

Đoković je upisao i 14. trijumf protiv Monfisa u isto toliko međusobnih mečeva.