Tim izbacio Federera u polufinalu, protiv Kolšrajbera za trofej

1 komentar(a)
Dominik Tim, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.06.2016. 20:45h

Dominik Tim je izborio finale turnira u Štutgartu, pošto je u finalu pobijedio Rodžera Federera sa 3:6, 7:6, 6:4.

Austrijski teniser je u drugom setu vodio sa 5:0, prije nego što je Federer vezao pet gemeva i izjednačio.

Federer je u taj-brejku propustio dvije meč lopte, što je Tim iskoristio i izjednačio na 1:1 u setovima.

"Bio sam nevjerovatno nervozan. Imao sam sreće u taj-brejku, ali potrebna je sreća da bi se pobijedio najbolji igrač na travi", rekao je Tim poslije meča.

"Ne mogu da vjerujem da sam ga pobijedio na travi", dodao je on.

Tim je u trećem setu oduzeo servis Federeru u sedmom gemu i tu prednost je sačuvao do kraja meča.

Federer je i dalje bez titule u ovoj godini, dok je Tim osvojio tri, a za četvrtu će se u finalu Štutgarta boriti protiv Filipa Kolšrajbera koji je u drugom polufinalu pobijedio Argentinca Huana Martina del Potra u dva seta - 6:3, 6:4.

Kolšrajber je do druge pobjede u njihovom osmom međusobnom duelu došao poslije sat i 16. minuta igre.